Cesta je neprůjezdná - vezměte si krompáče!

Toto oznámení napsané na kartonu viselo na jednom plotě v rekreační chatařské oblasti v Popůvkách za rybníkem. 

Po každé větší bouřce se většina chatařů zlobí, že se buďto nemohou autem dostat na své nemovitosti, nebo obráceně, pokud před bouři byli na chatách, že nejsou schopni z pozemků odjet. 

Obecní cesty jsou v naprosté většině neudržované a při přívalových deštích jsou v nich vyplavovány až půl metru hluboké rýhy, přes které normální osobní automobil není schopen přejet. Toto je situace na všech třech cestách, které jsou vedeny jako základní příjezdy k pozemkům uprostřed rekreační oblasti. Obráceně cesta pod kopcem je zanášena naplaveninami z horních cest do výše několika desítek centimetrů o čemž svědčí hromady shrnutého naplaveného písku, štěrku a zeminy na cestě a na parcelách za Dolním rybníkem. 

Chatařům v naprosté většině nezbude nic jiného, než vlastními prostředky ať už ručně, nebo za pomoci mechanizace si cesty alespoň částečně upravit a čekat na další přívalový déšť, který cesty opět   . 

Pro ilustraci přikládám několik fotografií,jak vypadaly cesty po bouřce v červenci tohoto roku. 

Důsledkem neudržovaných obecních cest je také to, že se jezdí, kudy se dá, to znamená po zasetých polích a soukromých pozemcích.

 

 

Jak tuto situaci řešit ? 

Obecní úřad říká a má zřejmě pravdu,že na řádnou údržbu cest nemá finanční prostředky, chataři se brání, že jsou v obci daňovými poplatníky a mají právo aby tato zajistila řádný příjezd k nemovitostem. Nájemcům soukromých pozemků po kterých se jezdí je to zřejmě jedno. 

Poradí někdo jak tuto situaci řešit, aby se situace neopakovala stále dokola ?