Odpovědně pro občany

Pomalu končí volební období současného zastupitelstva a tak stojí za zamyšlení jak byly plněny volební sliby, které předkládalo „Sdružení nezávislých kandidátů Popůvky 2006“ občanům naší obce před minulými volbami.

  • Odhlučnění dálnice skončilo na hranicích naší obce a já stále přemýšlím, kde se stala chyba, že hlukové bariéry jsou vybudovány podél dálnice D1 u všech sousedních obcí, jako jsou Troubsko, Bosonohy, Nový Lískovec, Říčany a řada dalších a naše obec stále nic, ačkoliv dálnice jde přímo středem obce a ze všech obcí jsou Popůvky hlukem nejvíce postiženy. Všude stát měl peníze na odhlučnění mimo Popůvky? Vydané stavební povolení má stále ještě platnost, tak se třeba dočkáme někdy v příštích letech.
  • O zachování základní a mateřské školy v obci nebylo vzhledem k nárůstu především mladých obyvatel asi nutno moc přemýšlet a bojovat. Horší je to s rozšířením jejich kapacity, zatím proběhla částečná rekonstrukce stávajícího objektu. Plánovaná nadstavba je i nadále jenom v plánech a řada rodičů vozí svoje děti do školních a předškolních zařízení do sousedních obcí nebo do Brna.
  • Po řadě stížností proběhla v tomto roce rekonstrukce Návsi vybudováním točny pro integrovanou dopravu, protipožární nádrž je a zřejmě i nadále zůstane nefunkční. Několik stovek tisíc proinvestovaných do vyčištění a opravy stěn není příliš vidět.
  • Podpora společenských akcí, otevřenost obecního úřadu vůči občanům a aktivní přístup představitelů obce k řešení otázek chodu obce a veřejného života se jaksi předpokládá automaticky už proto, že to plyne ze zákona o obcích a k tomu je zde tento úřad zřízen a také řádně financován.
  • Využití internetu pro maximální informovanost občanů je dáno zákonem. Co se mě však vůbec nelíbí, je to že byla zrušena na obecním webu tzv. „Kniha návštěv“, která formou veřejné diskuze nejvíce odrážela spokojenost občanů s činností našich zastupitelů. Argumentace, že v příspěvcích byli napadáni nevhodně někteří zastupitelé je zástupná. Na to existují dvě řešení - nereagovat, nebo správce webových stránek má možnost takový příspěvek vymazat.Velmi dobře to jeden občan komentoval ČEHO SE BOJÍTE? VLASTNÍ NESCHOPNOSTI A NEMOHOUCNOSTI ?
  • Kultivované působení na občany směřující k pořádku a čistotě je značně problematické a v naší obci se naprosto nedaří. Výsledkem je pravidelně se opakující odpudivá skládka na hranici rekreační oblasti za rybníkem, neudržované a zaplevelené pozemky v lokalitě Pod Šípem, v poslední době se stává problémem volné pobíhání velkého množství psů v nové zástavbě, prostoru rybníků a přilehlých pozemků a s tím související znečišťování veřejných ale i soukromých prostor. Samostatným problémem bylo a je chování stavebních organizací, které naprosto nerespektují podmínky stavebních povolení ve věci dodržování pořádku a obecní úřad musel pravidelně řešit znečišťování místních komunikací. Zde je nezbytné využít sankcí v souladu s vydanými obecními vyhláškami a příslušnými zákony.
  • Do kterých dotačních programů se obec promyšleně zapojila nám zůstává nějak utajeno, možná se to dozvíme při konečném vyhodnocení po skončení volebního období. Myslím si, že kromě obecně známých jako je CZECH POINT jich moc nebude.
  • Že je efektivní a účelné hospodaření s finančními prostředky mi nepřipadá, pokud obec vybuduje za několik milionů kabelizaci pro KBT a následně ji pronajme podle mne za maximálně nevýhodných podmínek soukromé firmě, která občanům Popůvek žádné výhody proti jiným obcím nenabídla. Rovněž navýšení rozpočtu na vybudování mostku přes Augšpesrský potok o milion neodpovídá výsledku, kdy na osmimetrové mostovce je vybudovaná komunikace o šířce která neodpovídá ani standartu místní komunikace, navíc zde není ani prostor pro pěší a zábradlí musela nechat vybudovat dodatečně obec.  Jako pozitivní je nutno hodnotit řadu věcí, které obecní zastupitelstvo řešilo v průběhu volebního období jako reakci na bezprostřední potřeby obce a občanů. Jedná se především o

   • Prodloužení venkovního osvětlení na ulici Lesní.
   • Zpracování projektu a vybudování osvětleného přechodu na křižovatce u Vintrovy.
   • Vybudování dětského hřiště pro naše nejmladší spoluobčany.
   • Zpracování podkladů pro vypracování nového územního plánu obce a jeho následné projednání a schválení, doufám, že bude dodržován především ze strany občanů, kteří kandidují do voleb v novém zastupitelstvu.
   • Zpracování podkladů pro odkanalizování historické části obce včetně projednání a schválení projektové dokumentace.
   • Zpracování podkladů pro prodloužení vodovodu na ulici Lesní, včetně projednání a schválení projektové dokumentace.
   • Řešení havarijní situace rekonstrukcí mostku přes Augšpurský potok v lokalitě Pod vinohrady.

    

   Toto je hodnocení moje, jako řadového občana z pohledu jak to vidím zvenčí bez hlubších znalostí činností jednotlivých volených zastupitelů. Já osobně mám dojem, že řada z patnáctičlenného zastupitelstva byla pouze do počtu. Nechám na posouzení spoluobčanů jestli budou hodnotit činnost obecního úřadu jako dobrou, nebo zda si myslí, že za končící volební období mohlo být pro obec a pro občany  uděláno víc.


   Rouzek st.

    

   Co si myslíte o práci končícího zastupitelstva vy? Máte jiný názor, jiný pohled na věc? Možná by i stávající zastupitelé rádi něco občanům vzkázali? Za pár týdnů budou volby, kdy si zvolíme nové zastupitelstvo. Prozatím se nám představili s programem pouze kandidáti za ČSSD  a nezávislé.  Máme ovšem celkem čtyři kandidátky. Takže kohopak budeme volit?

    

   Jan Rouzek ml.


Diskusní téma: Odpovědně pro občany

Datum: 21.02.2011

Vložil: Skřivan

Titulek: Re:Hodnocení

Dobrý den,předem se omlouvám,že nezveřejnuji své jméno,ale za těch pár let,co bydlím v Popůvkách se setkávám jen s pomluvami,zlobou,arogancí atd.Moc si Vážím pána,který nám umožnuje reagovat na situace v naší obci.Až nyní v unoru 2011 zjištuji,že manýry min.režimu jsou snad pryč.

—————

Datum: 28.10.2010

Vložil: karel.klubal@volny.cz

Titulek: chatař

Dobrý den
jsem jeden z nejstarších chatařů v Popůvkách a hodně pamatuji,ale to co předváděla ve svém funkčním období paní starostka jsem nezažil,její arogance moci byla hodně vysoká je dobře ,že končí.novým představitelům obce přeji hodně zdaru a očekávám komunikaci s chataři,je nás hodně a chtěli bychom pomoci

klubal

—————

Datum: 26.09.2010

Vložil: Jaroslav Konečný

Titulek: Pane Rouzku nenechte se znechutit

Nejen já, ale i mnoho lidí v mém okolí Vám moc děkujeme za webové stránky a cenné rady, které provozujete nezištně a zdarma. Taková iniciativa je v dnešní době skutečně ojedinělá. Držíme Vám pěsti a fandíme Vám! Kde jinak bychom se o obci dověděli více? ;-)

—————

Datum: 21.09.2010

Vložil: Petr

Titulek: Re:hodnocení

Omlouvám se,napsal jsem,že pan Rouzek nedělal pro obec nic dvacet let a že dalších dvacet let nic dšlat nebude. Opravuji tedy: Pan rouzek pro obec nedělal nic devatenáct let a až bude mít nové zastupitelstvo otevřené nové stránky,tak dalších devatenáct let nic dělat pro obec nebude. Sohlasím s panem Martinem Habáněm,že je velká čkoda,že pan Rouzek nikdy nekandidoval a ani nyní na žádné kandidátce není.Potvrzuje to jenom moji domšnku,že pan Rouzek pro obec nikdy nic neudšlal a udělat nemíní.Stránky dal do provozu pouze kvůli sobš a ne kvůli občanům.Ale alespoň zatohle mu sluší poděkovat.Souhlasím,že schovávat se za anonimitu není zrovna košer,ale je to dovoleno.A pan Lesa nejsem

—————

Datum: 21.09.2010

Vložil: Pavel Gaura

Titulek: Re: Re:hodnocení

Pro tuto diskusi není důležité, kolik toho udělal pan Rouzek v minulosti nebo kolik toho udělá v budoucnu - to není nikoho povinnost. Někdo prostě má svých starostí dost a nemá čas nebo energii udělat něco navíc. Někdo má třeba strach z takových reakcí, kterou jste právě předvedl. Horší je to s těmi, kterým se třeba jen nechce.
Místo obviňování raději reagujte na informace v jeho článku, například pokud s něčím nesouhlasíte. Nebo zkuste napsat, co pro obec chcete udělat Vy, to může být také přínosné. Děkuji.

—————

Datum: 27.09.2010

Vložil: Rouzek st.

Titulek: Re: Re: Re:hodnocení ,taky reakce

Dobrý den pane Petře.
Původně jsem nechtěl reagovat, ale po Vašem dalším příspěvku budu.Není to odvaha ani sebejistota,že jsem si dovolil hodnotit volební program, ale právo občana, který v této obci žije a zastupitele volil. Také to není o tom co jsem udělal pro obec já, ale o tom co udělal obecní úřad pro občany na základě slibů, které zastupitelé dávali všem občanům před minulými volbami svým programem. Asi Vám unikla malá drobnost, které si všichni vážíme, že žijeme ve svobodné a demokratické společnosti se kterou je spojena svoboda projevu- to je možnost mít vlastní názor a ten projevit v otevřené diskuzi. Tak jak Vy píšete, že schovávat se za anonimitu není košer, ale je Vám to dovoleno, dovolte také mně, abych se pod svůj názor podepsal, tak jak jsem to vždycky dělal. Každý má právo se vyjádřit.
Já Vám také přeji mnoho zdaru.

—————

Datum: 19.09.2010

Vložil: Martin

Titulek: A není to málo Antone Pavloviči?

Dobrý den, jelikož zde nebydlím dlouho, tak bych nerad hodnotil práci nynějšího zastupitelstva. To si nechám až pro zastupitelstvo nově zvolené, snad i za přispění mé maličkosti. Ale když jsem si přečetl seznam bodů, které se povedly, tak mě hned napadlo Cimrmanovské: "A není to málo Antone Pavloviči?" (na jedno volební období.) To mě příjde jako agenda tak maximálně jednoho roku. Držme si tedy palce na lepší zítřky.

—————

Datum: 15.09.2010

Vložil: Petr

Titulek: hodnocení

Vážený pane Rouzek,
Kde berete tu odvahu a sebejistotu,že jste to právě Vy, který máte právo hodnotit práci druhých. Co takhle začít hodnocení u sebe. Zveřejnit coste si slíbil,že pro obec uděláte,co se Vám podařilo udělat a co ne.Ale to by bylo hodnocení asi velice jednoduché. Nic jsem neudělal posledních dvacet let a příštích dvacet let zase nic neudělám. Vy holt jste tady jenom pro to hodnocení druhých
Ať se Vám daří.

—————

Datum: 16.09.2010

Vložil: Pavel Gaura

Titulek: Re: hodnocení

Dobrý den Petře,
skutečně si myslíte, že pan Rouzek pro obec nic neudělal? Copak tyto webové stránky neslouží lidem z obce? A to na nich pan Rouzek (resp. všichni Rouzci ;-) pracuje zadarmo ve svém volném čase.

Navíc si myslím, že každý má právo vyjádřit svůj názor a je smutné, že Vy se za něj stydíte, když píšete anonymně. Nebo chcete, aby to podle nicku "Petr" vypadalo, že se ozývá pan Lesa?

—————

Datum: 20.09.2010

Vložil: Martin Habáň

Titulek: Re: hodnocení

Vážený Petře,

víte co by bylo vhodné? Napsat celé vaše jméno, tedy jestli Petr není vaše příjmení. Možná, že pak by si všichni tady mohli udělat obrázek, co jste tak velkého udělal vy. Osobně považuje projekt těchto stránek za něco, co pomohlo obci více než celé zastupitelstvo za uplynulé 4 roky. Protože občanské aktivita je mnohem důležitější než výstavba šílených developerských projektů, která proběhla v Popůvkách. A co se týče pane Rouzka, osobně lituji, že nekandiduje, neboť dle mého by to byl velmi dobrý starosta, jak jsme ho mohl poznat.

—————