Čtvrtek 30.7.2009

Ráno se nemohu ani pohnout ovšem tentokrát ne díky noze. Pro změnu mám ztuhlý celý hrudník. Pěstní masáž v minulých dnech vykonala své. Proč se na to sakra nevykašlu. Stojí mi to vůbec za to? No odpověď je nasnadě – stojí. Tak honem se vykulit ze spacáku a jde se na ranní nástup. Jirka mne ještě na běhu nechce vidět, ale alespoň se projdu na kopec za ostatními, abych se trochu zahřál a udělal případně pár snímečků. Při následném ranním protahování mám dojem, že je to ze dne na den horší. Dát si nohu za hlavu tedy doopravdy neumím, ale i lehčí věci jdou nějak tíže.. Co se zase děje? No alespoň, že dýchání je bez problémů a sem tam střihnu i nějakou tu fotku.

  

Svítání nad Blatinami je kouzelné, i když při tom musíte běžet

Od statického Gung Gee se nenechám odradit a i když možná kazím sestavu vzhledem k ostatním, přece to nevzdám. Ostatně koleno ani moc neprotestuje. Následující aplikace mi pro změnu zase připomenou, že se nemám motat mezi zdravý kádr, když mi vlasatý Honza jako obvykle prověří moji obranu. Zase prošel a jeho kladivo mi pěkně masíruje žeberní svaly.. Je to jako na houpačce. Pak jsem ale ve svém živlu. Nastává focení a to si alespoň vychutnám, že není třeba Jirku fotit tajně ale naprosto oficiálně a ještě se na mne a Emila usměje. Tedy, vlastně do foťáku a potažmo mistrovi Lamovi, kterému fotografie budou mimo jiné také určené.

Skupinové foto Lam Chun Sing Kung Fu Studio Brno

Ještě si focení užívám i u pák, kdy si střídám občasné kroucení v lokti nebo zápěstí s mačkáním spouště. To mi jde ostatně mnohem lépe.

Odpolední program sestává ze sepisování poznámek, nahrávání fotek na web a opět neodmyslitelného Kung Fu. Tyč je naprosto skvělá a pokračujeme v Doy Daru abychom je trochu více propilovali. Užívám si opět focení a daří se mi skoro všechny účastníku našeho soustředění dofotit. Asi uděláme potom ještě vedle našeho povídání nějakou fotogalerii, abychom měli všechny pohromadě. Večerní procházka přes rozkvetlé louky jenom posiluje moje fotografické touhy a nejraději bych vyrazil někam do hor a věnoval se jenom tomuto koníčku. Ale to je již jiná kapitola… Třeba někdy na tomto webu bude i pro nějaké fotky z jiných cest místo. Nebo na nějakém jiném, ještě uvidíme.