Popůvky u Brna - historie a současnost

Popůvky jsou obcí, která se nachází nedaleko Brna směrem na západ. Dříve to bývala malá vesnice, žijící si svým klidným životem, kdy se většinou obyvatelé znali všichni navzájem se svými radostmi i strastmi. V posledních letech, jak se zatraktivňuje bydlení v příměstských částech jihomoravské metropole došlo k zásadní změně charakteru. Objevily se nejdříve skladové areály podél dálnice D1 a následně začala i výstavba rodinných domů, které jsou umístěné mezi bývalou státní silnicí a ulicí Pod Vinohrady.

Nové obyvatele by mohla zajímat také historie Popůvek a protože bohužel na oficiálních stránkách obce není příliš zmínek o téměř 660 leté historii, rozhodli jsme se věnovat velkou část těchto stránek právě historii naší vesnice. Historie ovšem souvisí i se současností a tak se budeme snažit sledovat i aktuální dění.

Začíná nový nábor do oddílu Kung Fu Brno

 

 Ke stému výročí zahájení výuky na Základní škole Popůvky jsme pro vás zveřejnili materiál, který shrnuje bohatou historii naší školy. Vycházeli jsme z obsáhlé publikace Popůvky - 650 let obce, která byla vydána v roce 1999. 

Byli bychom rádi, kdyby jste nám napsali do Knihy návštěv podněty a připomínky k našemu snažení. Také jsme se rozhodli vytvořit Popůvské fórum, kde by mohli obyvatelé naší obce prezentovat své názory k dění v obci, k práci našich zastupitelů prostě k věcem, které vás zajímají nebo trápí. Je to trošku reakce na postup našich zastupitelů, kteří na oficiálních stránkách Popůvek zrušili možnost vyjadřovat se veřejně k dění v obci.

   

Poděkování  

Trochu proti zvyklostem bychom chtěli již na úvodní stránce poděkovat Mgr. Josefu  Střechovi, který nám nabídl pomocnoi ruku a od počátku projektu se aktivně zapojil do přípravy materiálů pro historickou část o obci Popůvky. Většina textů a obrazové dokumentace pochází právě od něj a my tímto vzdáváme hold jeho hlubokým znalostem a zápalu s jakým se pustil do přípravy textů.

 

 


Nově přidáno na web

03.02.2010 23:17

Kolikrát ještě dostanou občané Popůvek přes hubu?

 Stojí za zamyšlení, jak se v posledních letech chová stavební úřad  nestandardně vůči nepořádkům a neplnění podmínek stavebního zákona v obci Popůvky Případ první:     Změna původního územního rozhodnutí „Infrastruktura pro obytný soubor Popůvky III. Etapa, lokalita Pod...

—————

08.11.2009 18:12

Hotel nebo novodobá zřícenina?

Již druhé desetiletí stojí u dálnice nad čerpací stanicí Shell nedokončený objekt hotelu, který jako šípková Růženka zarůstá náletovými dřevinami. Soukromý investor původně s dobrým úmyslem chtěl vybudovat reprezentační hotelové zařízení, které mělo sloužit, jak pro automobilisty cestující po...

—————

08.11.2009 15:25

Proč pracovníci OÚ a zastupitelé nepřemýšlí ?

 V lokalitě nové výstavby na ulici Veselské podél komunikace spojující ulici Pod vinohrady a Chaloupky si budují majitelé nových rodinných domků postupně příjezdy a přístupy k jednotlivým nemovitostem částečně na obecních pozemcích.  ...

—————