Cyklovýlety

Z Popůvek na kole na Šmelcovnu a zpět

 

Jeden z krásných celodenních výletů pro sportovně zdatnou rodinu. Doporučuji naplánovat na nějaký brzký letní den. S sebou se bude hodit pití, nějaké sladkosti ale také možná nějaké žabky. Cestou z Velké Bíteše se totiž v údolí Bílého potoka budete nejednou muset brodit přes tuto vodu a ne každý to ustojí jen v pedálech. První brod není ani možné obejít po blízké lávce jako většinu ostatních. Pěkné odpočinutí je potom v restauraci ve Veverské Bitýšce, kde máte již dvě třetiny za sebou a pak již jen přes "kopec" zpět do Popůvek.

Délka trasy je 66 km a je klasifikovaná jako obtížná, což je ale trochu nadnesené. Ale horské kolo určitě potřebovat budete a fyzičku také. Celkově se nastoupá 1500m, takže trochu se i zapotíte.

 

 

....

 

Z Popůvek do domašovské cukrárny

Výlet na odpoledne či víkendové dopoledne. Kdo má rád sladké a správný cíl trasy, určitě by měl vyzkoušet vzít dítka a vypravit se do Domašova. V cukrárně na konci vesnice dostanete větrník jako kolo velký, nebo si můžete vybrat i nějakou tu zmrzlinu. A taťkové či mamky si mohou poručit třebas točené pivo.

Délka trasy je do 40 km a cestou zpět se můžete smočit v byníčku na Říčkách, kde je také stánek s občerstvením.