Starousedlíci

19.12.2010

 Uzavíráme toto fórum pro nové příspěvky. Necháme je v náhledu ještě nějakou dobu jako zdroj podnětů pro stávající zastupitestvo v jejich náročné práci při řízení obce. Příspěvky prosím piště opět na hlavní stranu Popůvského fóra.


Diskusní téma: Starousedlíci

Datum: 02.10.2010

Vložil: Popelka

Titulek: Starousedlíci vs. Spoluobčané z novostaveb

Důvodů, proč píšu tento příspěvek do adresáře „Starousedlíci“ je více. Za prvé bydlím v Popůvkách od svého narození a za druhé v tomto souboru je pouze jeden příspěvek. Z toho důvodu je adresář přehledný (prozatím) a návštěvník webových stránek se v něm neztrácí v někdy bezvýznamných výměnách názorů, často anonymních spoluobčanů.

Třetím a hlavním důvodem mého příspěvku je občasné písemné „napadání se“ (věřím, že je to pouhé škádlení) mezi starousedlíky a spoluobčany bydlících v novostavbách. Za sebe bych byl rád, pokud tyto výpady z těchto stránek a doufám i z budoucích stránek nového OU zmizí. Všichni jsme občané Popůvek a máme stejné povinnosti, možnosti a tíží nás všechny podobné problémy.

Konečně ve stranách, které kandidují do obecních voleb, se rozumě a pochopitelně objevili na kandidátních listinách občané ze všech částí Popůvek.

—————

Datum: 03.10.2010

Vložil: Raabová

Titulek: Re: Starousedlíci vs. Spoluobčané z novostaveb

ty výpady by určitě byly mnohem konstruktivnější, kdyby každý z nás našel odvahu a nesl své jméno na trh. Proto bych doporučovala pro nové zastupitelstvo než nějaké složité cenzury- na oficiální web přístup pouze jmenovitě. (jméno chránit heslem, aby nedošlo ke zneužití) a pak bychom viděli ty siláky a silačky co by nám řekli.

—————

Datum: 03.10.2010

Vložil: Jakub Kocian

Titulek: Re: Re: Starousedlíci vs. Spoluobčané z novostaveb

Jednoduchá registrace a možnost se vyjadřovat svým jménem po přihlášení. Nejideálnější návrh na změnu budoucího officálního fóra (které snad doufejme bude zrealizováno) :-)

—————

Datum: 03.10.2010

Vložil: Jan Rouzek ml

Titulek: Re: Starousedlíci vs. Spoluobčané z novostaveb

Máte pravdu pane Popelko, že některé z posledních příspěvků, obzvláště v souvislosti s blížícími se volbami do zastupitelstva jsou už na hranici slušnosti. Slíbil jsem, že nebudu mazat žádné příspěvky a to chci také dodržet. Pouze pokud by se objevily přímé vulgarity asi bych zasáhl, protože ty na našem webu nebudu tolerovat.
Mám možnost celé fórum zpřístupnit pouze registrovaným uživatelům s tím, že pokud bude někdo chtít do fóra přispívat tak mu přidělím na základě žádosti heslo a až poté bude zájemce o diskusi vpuštěný dále. Prozatím k tomu ale nechci přistupovat, protože bych tím omezil přístup i lidem, kteří si příspěvky pouze čtou a nemají odvahu nebo chuť se aktivně diskuse účastnit, nicméně je debaty zajímají a dělají si názor na dění v obci. Nutnost se registrovat je už určitý omezující krok, který ne každý dokáže akceptovat.
Ve spoustě okolních obcí se na oficiálních o neoficiálních stránkách diskutuje poměrně bohatě a někdy i nevybíravě a zastupitelé i tak tomu čelí a jsou ochotní podstoupit riziko nepříjemných (a občas zbabělých anonymních) útoků. Vždyť je li činnost, kterou dělají pro obec myšlená poctivě, tak je to vidět na výsledcích jejich práce a zbabělé útoky primitivních jedinců si ostatní občané nebudou všímat.
Stále si myslím, že web, který jsme před časem vytvořili plní svůj účel a to obzvláště nyní před komunálními volbami. Je vidět, že lidé mají potřebu diskutovat o problémech v obci a prostor pro vyjádření jsme dali úplně všem. To, že někteří jedinci nejsou schopní se pod svoje názory podepsat, svědčí sice o jejich malém sebevědomí, u některých zbabělosti a vyjímečně u některých i nízké inteligenci, ale to si zase každý rozumný člověk dokáže přebrat a přefiltrovat a nebude jim dávat takovou váhu, jako příspěvkům za kterými si jiní zase stojí a podepíší se pod ně.
Spíše mne mrzí, že se to vypadá, jako by se naši noví spoluobčané v nové zástavbě od "starousedlíků" distancovali, či snad byli v opozici. Obec je tu snad pro všechny a pokud jsme si ji vybrali jako místo, kde chceme bydlet, trávit většinu volného času a třeba i vychovávat naše děti, měli bychom mít společný zájem na Popůvkách jako celku, který dokáže vytvořit příjemné prostředí pro všechny. Možná si za tuto situaci můžou právě starousedlíci, protože považují za samozřejmé, že vše půjde dál jako dříve, nic se nebude měnit a není třeba se o tom bavit.
Všem kandidátům do nového zastupitelstva jsme na webu dali možnost přijít se svým programem a diskutovat o něm s ostatními i touto formou. Že to někteří nevyužili, je pouze jejich chyba a bohužel to může vyvolávat obzvláště u nových spoluobčanů pochybnosti, zda je vůle a zájem o budování obce jako celku v budoucnosti upřímná.
Připomínám, že nikomu nestraním a vnější obraz, který se takto buduje je jen a pouze o tom, jak tento nový kanál pro informování občanů využít.
Až nastane doba, že budou konečně postavené reprezentativní a otevřené obecní stránky, diskuze se přesune jistě na ně a my budeme pouze doplňovat informace, které se tam třeba nebudou hodit svou podstatou.

—————

Datum: 11.09.2010

Vložil: Raabová

Titulek: opět o psech

V posledních dnech začíná přibývat nepoklizených hromádek hlavně v ulici Pod Vinohrady. Chodník býval čistý a teď je místy poset hromádkami. Copak starousedlíci neumí po svých psech poklidit? Nebo že by po dešti nešlo chodit kolem rybníka a tak se více lidí vydá po chodníku a dělají, že nevidí? Popelnice zde jsou u každého domu, takže nic nemusíte vláčet, chce to jen se ohnout!

—————