Nová vystavba

19.12.2010

Uzavíráme toto fórum pro nové příspěvky. Necháme je v náhledu ještě nějakou dobu jako zdroj podnětů pro stávající zastupitestvo v jejich náročné práci při řízení obce. Příspěvky prosím piště opět na hlavní stranu Popůvského fóra.

 

Diskuze zde byla asi nejživější, ale i tak bude asi lépe se neseparovat od problémů jiných částí obce. Jistě i starousedlíky zajímá co se děje u našich nových sousedů a třeba se zapojí aktivněji do diskuze o naší obci. Ostatně i na obecních stránkách je již prostor pro vyjádření názorů.


Diskusní téma: Nová vystavba

Datum: 15.12.2010

Vložil: Štěpán Čížek

Titulek: Parkování

Dobrý den sousedé (budoucí),
nechci se tu sáhodlouze rozepisovat, svůj názor raději vysvětlím osobně až se nastěhuji a seznámíme se.
Jen jsem chtěl potvrdit: Radimovi Petříkovi jsem řekl, že mi vůbec nevadí pokud někomu přijede návštěva a bude parkovat na místech, která budu v budoucnu využívat já (ještě nedávno bych napsal na mých místech, ale tady na dikuzi jsem zjistil, že to bude složitější (bohužel)).
Protože jsem už 2x nebo 3x využil svůj byt na přespání (když jsem šel s kamarády ze "starých" Popůvek na pivo), tak bych snad jen upozornil, že kromě škody felicie combi (tmavě zelená), vlastním nyní ještě vůz suzuki SX4 (stříbrná), jen pro jistotu, aby snad někdo neměl pocit, že tam případně parkuje někdo cizí.
Za možné (a pravděpodobné) pravopisné chyby se omlouvám (maturita před 25 lety).
Přeji všem krásný den.

—————

Datum: 05.12.2010

Vložil: Jaroslav Konečný

Titulek: Výstavba bytových domů na ulici Rosická

V cípu na ulici Rosická - sousedící s Veselskou, je plánována výstavba dvou bytových domů se 17 a 18ti bytovými jednotkami. Počítá se s nárůstem obyvatel o 108 osob. V současné době se ke stavbě vyjadřují dotčené orgány. V ÚZ je plánováno v této lokalitě 200 bytových jednotek. Tato kapacita je dle dopisu Mgr. Lesy z května tohoto roku již naplněna. Proto vydala obec nesouhlasné stanovisko s další výstavbou. Vše je ale v jednání. Byl to jediný bod, který projednáva Kontrolní výbor obce na svém prvním zasedání.
Pro více informací mne můžete kontaktovat.

—————

Datum: 06.12.2010

Vložil: Raabová

Titulek: Re: Výstavba bytových domů na ulici Rosická

děkujeme za zprávu, která je pro občany této obce velmi důležitá a tak se jen podivuji, proč není na oficiálních stránkách? Nebo ji tam někde najdu? Opět o nás bez nás - to prosím není na Vaší osobu.

—————

Datum: 06.12.2010

Vložil: Miluše Červená- starostka

Titulek: Re: Re: Výstavba bytových domů na ulici Rosická

Vážená paní Raabová,
že tato zpráva není na oficiálních stránkách se nemusíte podivovat, protože zápis z kontrolního výboru bude předložen na zastupitelstvu obce , které bude 15.12.2010 . Poté bude zveřejněn na našich stránkách. Zápisy z výborů nemohou být zvěřejněny dříve , než jsou předloženy zastupitelstvu obce.

—————

Datum: 06.12.2010

Vložil: Raabová

Titulek: Re: Re: Re: Výstavba bytových domů na ulici Rosická

děkuji za odpověď . Neznám postupy,tak jsem se jen chtěla zeptat.

—————

Datum: 22.11.2010

Vložil: Radim Petřík

Titulek: Parkovací stání

Milí sousedé,

nevěřím svým očím, když čtu tuhle zbytečně dlouhou diskusi. Jsme snad sousedé, kteří bydlí kousek od sebe a namísto aby jsme si vytvářeli dobré sousedské vztahy, tak se na webu napadáte a vedete "žabomyší" válku.

Celá ta diskuse je o dvou parkovacích místech, která jsou celý rok volná, protože se náš soused ještě nenastěhoval. Např. já jako majitel 1/3 tohoto pozemku s tím nemám problém a pokud vím, tak ani majitel další třetiny, který dle jeho slov uvedl, "pokud jsem se ještě nenastěhoval, může vaše návštěva parkovat na místech připadající mé 1/3 společného pozemku".

Přeji všem hezký den, Radim Petřík

—————

Datum: 23.11.2010

Vložil: Mgr. Lucie Kubínová

Titulek: Re: Parkovací stání

Vážení diskutující,
coby osoba s právnickým vzděláním jsem byla oslovena, abych poskytla svůj odborný názor. Věc je naprosto jednoduchá, stačí se podívat do občanského zákoníku, co je podílové spoluvlastnictví. 3 majitelé jsou třemi rovnodílnými podílovými spoluvlastníky. Podílové spoluvlastnictví je v tomto případě ideální, tedy každý má ideální 1/3 (2/6) VŠEHO, nelze říci, že levá strana je prvního, prostředné duhého a pravá třetího. O hospodaření se společnou věcí by se měli spoluvlastníci domluvit. Zde je zřejmé, že funguje konkludentní dohoda, o tom, co kdo bude užívat. Dle ust. § 139 Občanského zákoníku:
(1) Z právních úkonů týkajících se společné věci jsou oprávněni a povinni všichni spoluvlastníci společně a nerozdílně.
(2) O hospodaření se společnou věcí rozhodují spoluvlastníci většinou, počítanou podle velikosti podílů. Při rovnosti hlasů, nebo nedosáhne-li se většiny anebo dohody, rozhodne na návrh kteréhokoliv spoluvlastníka soud.
(3) Jde-li o důležitou změnu společné věci, mohou přehlasovaní spoluvlastníci žádat, aby o změně rozhodl soud.
Z výše uvedeného vyplývá, že třetí neobývající spoluvlastník nemůže jen tak disponovat se "svými" parkovacími stáními, protože je nemá reálně vymezená. O dispozici se společnou věcí by se měli spoluvlastníci dohodnout, když ne všichi, tak alespoň většinově.
Pokud bych tedy zjistila, že někdo cizí parkuje na pozemku, kterého jsem spoluvlastníkem, zeptala bych se, z jakého titulu a ať mi ukáže písemný souhlas všech nebo alespoň většinových spoluvlastníků. Jinak tam opravdu nemá co dělat. Někteří diskutující se ptají, proč se věci řeší takto, tedy proč se o tom vůbec diskutuje. Možná, kdyby ti cizí parkující projevili trochu slušnosti, tak jak to standardně v rámci sousedksých vztahů bývá a dopředu se všech zeptali, nemuselo by vůbec k těmto situacím docházet, a o to je horší, že tito cizí lidé kromě toho, že opravdu nerespektují zákon, ještě postrádají eleentární znalosti slušeného lidského chování.

—————

Datum: 23.11.2010

Vložil: Redi Petřík

Titulek: Re: Re: Parkovací stání

Vážená paní magistro,

reaguji pouze na Vaši odpověď k mému příspěvku a nechápu, proč si Vás někdo najal pro vysvětlení této situace na tomto webu, přitom to jsou záležitosti, které by se měly řešit osobně a ne jen prostřednictvím nějakého webu.

Já jako jeden ze spolumajitelů nejsem spokojen s tím, že se o pozemku na kterém mám určitý podíl stále mluví aniž by se mnou někdo tuto problematiku probral.

Děkuji Vám za právní slovní spojení "Měli by se spoluvlastníci dohodnout"

S pozdravem, Radim Petřík

—————

Datum: 23.11.2010

Vložil: Mgr. Lucie Kubínová

Titulek: Re: Re: Re: Parkovací stání

Odpověď na otázku "proč si mě někdo najal" je velice jednoduchá. Z příspěvků (kromě snad jednoho) vyplývalo, že diskutující neznají právní úpravu spoluvlastnických vztahů a byla jsem požádána, ať ji osvětlím.
To, že můj příspěvek byl zařazen jako odpověď na Váš bylo způsobeno pouze tím, že jsem jej napsala do špatné kolonky.
Děkuji
LK

—————

Datum: 22.11.2010

Vložil: Honza

Titulek: Prodej, byt 3+kk, 72 m².Cena: 2 500 000,- Kč

Dobrý den,

kdo u Vás prodádává byt ?

Prodej, byt 3+kk, 72 m²;Adresa: Střední, Popůvky Cena: 2 500 000,- Kč .

Děkuji

—————

Datum: 22.11.2010

Vložil: Radim Petřík

Titulek: Re: Prodej, byt 3+kk, 72 m².Cena: 2 500 000,- Kč

Dobrý den Honzo,

mám takový pocit, že tento byt je na ulici Horní a má to v nabídce RK Real Spektrum. Cedule byla omylem umístěna na ulici Střední 18.

Radim

—————

Datum: 22.11.2010

Vložil: M. Vrbková

Titulek: Re: Prodej, byt 3+kk, 72 m².Cena: 2 500 000,- Kč

Dobrý den Honzo,
není to tento?
https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+kk/popuvky-popuvky-stredni/522286172

Jen nevím, které je to číslo popisné. Nicméně jsem si všimla, že u sousedů je na plotě reklama od RK. Ale podívám-li se např. na balkon, zdá se, že je to byt na druhé straně (tedy lichá čísla popisná)

—————

Datum: 22.11.2010

Vložil: Majka

Titulek: Re: Re: Prodej, byt 3+kk, 72 m².Cena: 2 500 000,- Kč

Byt s cedulí od Real Spektra je skutečně na ulici Střední. Když půjdete z ul. Rosická, tak je po pravé straně. Nemůžete ho minout.

—————

Datum: 22.11.2010

Vložil: Majka

Titulek: Re: Re: Re: Prodej, byt 3+kk, 72 m².Cena: 2 500 000,- Kč

Tak pardon. Myslela jsem ulici Horní. Tam je byt přízemní a pak se prodává ještě jeden v patře.

—————

Datum: 22.11.2010

Vložil: Honza

Titulek: Re: Re: Re: Re: Prodej, byt 3+kk, 72 m².Cena: 2 500 000,- Kč

Mám namysli v tom patře, nevíte i číslo?

—————

Datum: 24.11.2010

Vložil: Jakub Kocian

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Prodej, byt 3+kk, 72 m².Cena: 2 500 000,- Kč

Dobrý den Honzo,

reklama RK byla na našem plotě. Byl to naštěstí omyl. Volal jsem do Real Spektra a popletli si ulici. Mluvili o tom, že č.p.je to sice 18, ale ne ulice Střední, ale Horní. Snad je to ten nahoře, na který se ptáte.

S pozdravem

Jakub Kocian

—————

Datum: 21.11.2010

Vložil: Verča

Titulek: RD

chachachachacha to mě podrž. Mně někdo jen zaporkovat před RD tak volám okamžitě policií a už vůbec bych nedovolila aby některej šmejd mi stál na mým parkovacím místem.

—————

Datum: 19.11.2010

Vložil: Michaela Vrbková

Titulek: parkovácí stání=soukromé pozemky

Pamatuji se, že kdysi se tu anonymně řešil problém s parkovacími místy a parkování cizích aut na soukromých pozemcích. Otvírám tento problém znovu, protože někteří naši spolusousedé stále nechtějí pochopit, že každé číslo popisné má 6 parkovacích stání. Myslím si, že je na místě respektovat všechny majitele tohoto společného pozemku, pokud si někdo nepřeje, aby parkovací stání náležící k číslu popisnému byla záměrně využívaná někým cizím z vedlejšího domu případně návštěvou vedlejšího domu. Myslím si, že jsme za parkovací stání zaplatili nemalou částku a jedná se o soukromé pozemky. Jak zde již bylo zmíněno...také si nikdo nedovolí vejít na "předzahrádku" cizího domu a uspořádat tam grilování proto, že si to s majiteli jedné bytové jednotky domluvili. Myslím, že respektovat zákony by měli všichni bez vyjímek. Nebo je snad někdo jiného názoru? A to nemluvím o ústních urážkách, které jsem dnes obdržela právě od zmíněné návštěvy....

—————

Datum: 20.11.2010

Vložil: Majka

Titulek: Re: parkovácí stání=soukromé pozemky

Míši, pokud to byla návštěva, tak bych s ní za zády zazvonila na sousedy at si ji uklidní a at ji poučí že má parkovat na jejich dvou místech, nebo na veřejných místech.
Někteří lidé se prostě neumí chovat a respektovat majetek druhých....

—————

Datum: 20.11.2010

Vložil: Michaela Vrbková

Titulek: Re: Re: parkovácí stání=soukromé pozemky

Ano jak píšeš....respektování majetku druhých je těmto lidem cizí...

—————