Komunální volby 2010

19.12.2010  Uzavíráme toto fórum pro nové příspěvky. Necháme je v náhledu ještě nějakou dobu jako zdroj podnětů pro stávající zastupitestvo v jejich náročné práci při řízení obce.

Pro jistotu necháme Jednotlivé kandidátní listiny  a jednotlivé deklarované programy neustále na očích. Ať jsou připomínkou toho, co můžeme v nastávajícím období očekávat, že se v naší obci zlepší.

  


Diskusní téma: Komunální volby 2010

Datum: 16.11.2010

Vložil: Miluše Červená

Titulek: Obnova návštěvní knihy

Oznamuji občanům, že na obecních stránkách www.popuvky.cz, bude v nějbližších dnech obnovena sekce návštěvní kniha.
Příspěvky budou filtrovány a do návštěvní knihy se tak nedostanou příspěvky anonymní , urážlivé a vulgární.
Přivítám veškeré podměty a příspěvky z řad občanů.

—————

Datum: 16.11.2010

Vložil: Jakub Kocian

Titulek: Re: Obnova návštěvní knihy

Dobrý den přeji,

touto cestou bych Vám chtěl pogratulovat místu starostky a přeji mnoho zdaru v plnění předvolebních slibů.

Podmět, který jsem chtěl zmínit, jste právě napsala - filtr. Je to myslím zásadní věc pro dobrý chod diskuze a doufám, že se Vám podaří úplně vymýtit všechny ty hrdiny s nadávkami a bez podpisu.

—————

Datum: 17.11.2010

Vložil: Raabová

Titulek: Re: Re: Obnova návštěvní knihy

připojuji se ke gratulaci, ale filtr by měl být takový, že se nemůže přihlásit třeba pan Novák, ale u počítač bude sedět pan Veselý. Celé jméno si vymyslí každý, chce to opravdový filtr na jméno.

—————

Datum: 18.11.2010

Vložil: Jiří Hrazdil, H2

Titulek: Re: Re: Re: Obnova návštěvní knihy

Paní Raabová, máte nějaký nápad, jak toto realizovat co nejjednodušeji? Mě osobně v této souvislosti napadají jenom věci jako elektronický podpis, ověření účtu na základě doložení totožnosti na OÚ nebo využití nějaké identifikační služby, která ověřuje totožnost (např. nedávno spuštěná mojeid.cz). Nicméně trochu se obávám, že libovolná z těchto tří metod je v případě diskuse zastupitelů s občany kanón na vrabce.

—————

Datum: 19.11.2010

Vložil: Raabová

Titulek: Re: Re: Re: Re: Obnova návštěvní knihy

ale vůbec ne. Po vzoru chatu na emailových novinách by správce sítě pro OU zadal všem zájemcům k jeho jménu kód. Bez něho by se nemohl přihlásit. Napíšete 123, v rámečku pro jméno se předvyplní Raabová a nikdo Vaše jméno nemůže zneužít. Nebo alespoń ne obyčejní uživatelé. Nic není složité, jen jednoduše myslet.

—————

Datum: 24.11.2010

Vložil: Libor Sobotík

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Obnova návštěvní knihy

Dobrý den, to pan Hrazdil nejspíš myslel tím ověřením na OÚ. Jediná možnost jak přiřadit člověku nějaký kód na jeho jméno, je aby fyzicky navštívil OÚ s občankou.

—————

Datum: 25.11.2010

Vložil: Raabová

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obnova návštěvní knihy

Zřejmě by bylo nezbytné si dojít pro kod, ale bylo by to asi nejjednodušší a neřešily by se žabomyší války a byla by jistota, že to píši já.

—————

Datum: 25.11.2010

Vložil: Jiří Hrazdil, H2

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obnova návštěvní knihy

S řešením žabomyších válek bych počkal, až nějaké nastanou. Zatím se diskusnímu fóru na stránkách obce daří úspěšně unikat zájmu diskutujících.

—————

Datum: 03.11.2010

Vložil: Jaroslav Konečný

Titulek: Povolební vyjednávání

Vzhledem k tomu, že se na mě obrací lidé s dotazy o "obsazení postů" na obecním úřadu, uvádím zde stručný popis jednotlivých jednání (bez křestních jmen a titulů):
18.10.2010 dopoledne jedná paní starostka, paní Červená a pan Sedlák o rozdělení funkcí.
22.10.2010 jedná trojkoalice (paní Červená, paní Černá, pan Sedlák a jejich nově zvolení zastupitelé + paní Kravalová, která byla jako jediná pozvána za kandidátku ČSSD) v restauraci Vintrovna.
25.10.2010 jsou trojkoalicí pozváni všichni nově zvolení zastupitelé na jednání v restauraci Vintrovna. Paní Červenou jsou oznámeny tyto mandáty:
starostka - paní Červená
místostarosta - pan Sedlák
členové rady - Černá, Debefová, Bár
finanční výbor - předseda Debefová, členové Brücknerová + 3.
kontrolní výbor - předseda Pantělejev, členové Konečný + 1.
komise kulturní - předseda Kravalová, členové Cardová, Fretzerová.
stavební komise - Sochor, Paděra, Sedlák.
komise pro životní prostředí - předseda Konečný, členové Pazourek, Carda.

—————

Datum: 04.11.2010

Vložil: Jakub Kocian

Titulek: Re: Povolební vyjednávání

Jardo, moc díky za info!

—————

Datum: 08.11.2010

Vložil: volič

Titulek: Re: Povolební vyjednávání

Dobrý den pane Konečný,

jen píši zde poznámku,vzhledem k tomu, že ČSSD a nezávislí dostali od opčanů Popůvek 5 mandátu, tak se mi zdá to rozložení trochu nepoměrné k voleným zástupcům. To jen tolik můj postřeh.

—————

Datum: 10.11.2010

Vložil: Také volič

Titulek: Re: Povolební vyjednávání

Nové vedení obce bude úplně stejné jako minulé zastupitelstvo (jedná se o stejné lidi), na které většina obyvatel v minulosti nadávalo, s kterými nebyli lidé spokojeni (viz. neřešení problému, výstavba stodol, zrušená komunikace s občany, kterou ti stejní lidé chcou opět obnovit atd.) To zde v obci žijí jenom nepřemýšlející lidé? Vždyt jde o návrat minimálně o 4 roky zpět. To je dobrá vize. Gratuluji. Jen tak dál.

—————

Datum: 10.11.2010

Vložil: Popelka

Titulek: Re: Re: Povolební vyjednávání

Vážený „Takévoliči“. Dovolím si opravit vaše počty a vaše závěry. Oproti volbám z r.2006 má nové zastupitelstvo 10 nových členů a pouze 5 členů z minulého zastupitelstva. Takže vaše sdělení občanům že : . . . . . . . . . . Nové vedení obce bude úplně stejné jako minulé zastupitelstvo (jedná se o stejné lidi) . . . . . . . je dle mého názoru nepravdivé.

Z těchto pěti členů minulého zastupitelstva pocházejí z volebního období 2006 – 2010 tři zastupitelé z řad opozice. Jsou to p.Červená, p.Fretzerová a p.Sedlák, kteří i „v menšině“ se snažili býti dle svých možností opozičního zastupitele ku prospěchu obci. Možná je divné, že rozděluji zastupitele na vítěznou stranu a opozici, ale je fakt, že na základě výsledků voleb z r.2006 nebyl ani jeden z těchto tří zastupitelů v pětičlené Radě obce. Ze strany, která vyhrála v r.2006 volby, jsou v novém zastupitelstvu 2010 pouze dva členové (-ky) a to : p.Debefová a p.Kravalová. A smím-li sdělit svůj názor, jsou v novém zastupitelstvu oprávněně.

Závěrem bych podotknul, že toto zastupitelstvo si zvolili občané Popůvek právoplatně. Předpokládám, že volili jak starousedlíci, tak občané z nové zástavby. Takže počkejme na páteční ustavující zasedání, které se koná 12.11.2010 v 17,00 hod. a nechejme novým zastupitelům a nové Radě obce na hodnocení jejich práce trochu času.

—————

Datum: 14.11.2010

Vložil: Martina Brücknerová

Titulek: Re: Re: Re: Povolební vyjednávání

Milí občané,

v pátek dne 12.11. se uskutečnilo ustavující zasedání zastupitelstva naší obce. Zápis ze zasedání bude již brzo na oficiálních stránkách obce Popůvky. Na zasedání byl zvolen starosta, místostarosta, předsedové a členové kontrolního a finančního výboru. Naše sdružení ČSSD a nezávislí nezískalo bohužel ani post starosty, ani místostarosty, ani členství v radě, ani předsednictví finanční nebo kontrolní komise. Pouze členství v kontrolní komisi. Nicméně i tak se budou všichni naši zastupitelé snažit splnit všechny body našeho volebního programu.
Pěkný den.
Martina

—————

Datum: 14.11.2010

Vložil: Raabová

Titulek: Re: Re: Re: Re: Povolební vyjednávání

vidíte, a to byl jeden z důvodů, proč jsem chtěla, abychom měli jen 5-8 zastupitelů. Brzy zjistíte, že přes vaše snahy jednou za 3 měsíce přijdete k tomu, co už rada dávno usnesla a co už běží a co nemůžete zvrátit a frustrace bude vzrůstat a budeme zas tam, kde jsme nechtěli být. Méně členů = více práce,ale i zodpovědnosti a moci rozhodnout sami za sebe.

—————

Datum: 14.11.2010

Vložil: Martina Brücknerová

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Povolební vyjednávání

Máte pravdu paní Raabová, nicméně o počtu členů zastupitelstva rozhodovalo již předchozí zastupitelstvo.
Bylo nám však nabídnuto, že se můžeme zúčastňovat každého zasedání stávající rady tak, abychom byli o všem včas informování.

—————

Datum: 14.11.2010

Vložil: Také volič

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Povolební vyjednávání

Ano, musím říct, že 15 zastupitelů je dost velký a zbytečný luxus. Tolik zastupitelů nemají ani městské části Brna, které mají 30 tis. obyvatel. V Popůvkách stačí tak max. 7 lidí, kteří by vše v pohodě zvládli. Stejně zde budou dělat tak 3-4 lidé, ostatní se jen povezou, tak jako v parlamentu ČR.

—————

Datum: 15.11.2010

Vložil: Majka

Titulek: Re: Re: Re: Re: Povolební vyjednávání

Musím říci, že jsem zklamaná. Kandidátka s největším počten zastupitelů nemá žádnou funkci, nemá slovo v žádném důležitém orgánu.
Mám tušení, že to bude stejné jako v předchozím volebním období.....

—————

Datum: 16.11.2010

Vložil: Popelka

Titulek: Re: Re: Re: Re: Povolební vyjednávání


Moje úvaha na příspěvek p. Brücknerové reaguje taktéž na „Re :“ ostatních spoluobčanů, kteří se zapojili do debaty o počtu členů zastupitelů a do debaty, zda zastupitelé nezvolení do Rady obce, jsou „do počtu“.

1. Počet zastupitelů se potvrzuje každé volební období hlasováním zastupitelů na veřejném zasedání Zastupitelstva. Nechť v dalším volebním období přijde nějaká strana s tím, že sníží počet zastupitelů. Novou stranu může sestavit každý občan a může oslovit nás ostatní se svým programem. V letošních volbách žádná strana snížení zastupitelů ve svém programu neměla. Zřejmě tedy všem čtyřem stranám počet 15 zastupitelů vyhovoval. A my občané jsme volbami vše odsouhlasili.

2. K samotným výsledkům voleb lze říci, že sice vyhrála kandidátka Ing.Konečného, ale ve svém důsledku vlivem povolebních vyjednávání dopadly volby stejně jako loni. 10 zastupitelů je v čele obce a 5 zastupitelů je v opozici. To, že tyto počty nemusí příště platit, ukazuje letošní výsledek p.Červené. V minulém volebním období se z její kandidátky dostalo do zastupitelstva také pouze 5 zastupitelů. Ti pracovali na postech, které byly mimochodem naprosto stejné, jaké má v současné době Ing.Konečný a jeho 4 kolegové. Paní Červená se přesto zúčastňovala většiny zasedání Rady obce a i když neměla při rozhodování RO hlasovací právo, prostor pro svůj názor vždy dostala. Mimochodem, kromě svých povinností v komisi životního prostředí z vlastní iniciativy zajistila, že obec získala do svého majetku bezúplatně parcelu pro výstavbu dětského hřiště. A zajistila také za solidní cenu vlastní vybavení dětského hřiště. Dnes je starostkou obce. Zmiňuji to proto, že p. Brücknerová píše o tom, že vedení obce nabídlo Ing.Konečnému (popř. někomu z jeho kandidátky) taktéž možnost účasti na zasedáních Rady obce, což věřím, že využije. Věřím taktéž, že není třeba pochybovat o zmínce p. Brücknerové, že zastupitelé z kandidátky ČSSD budou naplňovat body svého volebního programu i přes méně příznivé povolební rozdělení ve vedení obce. A to je jistě pro obec dobře.

3. V dalším bodu bych rád zmínil dojem (asi oprávněný), že polovina zastupitelů je pouze do počtu. Je to možné, ale platí to pouze v tom případě, pokud to zastupiteli vyhovuje. Určitě aktivnímu zastupiteli nebude nikdo z vedení obce bránit, bude-li vystupovat aktivně a bude-li se snažit prospět svými kroky obci, tedy občanům Popůvek. To záleží také na atmosféře mezi zastupiteli, stmelit zastupitele by měla Rada obce. A kupodivu můžete přispět k aktivitě zastupitelů i Vy – občané. Bohužel, za mého působení v minulých létech mě pouze jeden občan oslovil (písemnou formou) a požádal o pomoc při vyřešení asi 11 bodů - konkrétních nedostatků na obci, které se mu nepodařilo za 12 měsíců vyřešit oficiálními cestami. Netvrdím, že se v tomto případě okamžitě a vše vyřešilo, ale snad alespoň u poloviny bodů se něco málo posunulo vpřed.

—————

Datum: 16.11.2010

Vložil: Raabová

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Povolební vyjednávání

O počtu zastupitelů jsem před volbami diskutovala jak s panem Kapounem, tak s panem Konečným a oba svorně přitakali, že maximální počet členů je zbytečný, pečlivě jsem si pročetla program a opravdu to ani jedna strana do něj nezanesla. V minulém období jsem se obrátila i já s žádostí o zpětné zrcadlo k výjezdu ze silnice a bylo mi vyhověno, ale většinou lidé nejsou zvyklí chodit za radními, lepší je, když jde radní do hospody, nebo se jen tak projde po obci a optá, jestli někoho něco netíží, anebo sám vidí, když je třeba znečištěna vozovka. A v minulém období jednotliví radní moc vidět nebyli, ani nijak zvlášť aktivně nevystupovali, až na kulturní komisi, ale ta to má jaksi předepsané. Možná se to změní, ale na mém přesvědčení, že maximální počet radních je zbytečný to nic nezmění.
Chválím, že je už zveřejněna ustavující schůze na oficiálních stránkách a že tam naběhla i diskuse a fotky z dětského karnevalu. Tak se nechme překvapit. Povolební vyjednávání je čistě v kompetenci všech, kdo ve volbách uspěli, takže do těchto věcí by se nikdo míchat neměl. 4 roky jsou před námi, tak ať jsou aktivní a ku prospěchu věci.

—————