Kung Fu Blatiny 2010 - Úterý 3.srpna

 

Neprší!! Program může tedy začít beze změn. Pouze přibývá opět jeden sprint na víc a marodů je kupodivu také více. Mne může navíc hřát druhé místo v běhu na Dráteničky. Ondra je v krátkém závěsu a tak držíme laťku dostatečně vysoko. Zpátky sice málem plivu krev, ale nevzdám to a dobíhám společně s čelní skupinou. 

Ještě protažení a relaxaci nám zatažená obloha dovoluje provést na louce za chalupou, ale pak se dává opět do deště a tak nakonec není zbytí a sifu velí k nástupu do tělocvičny ve Sněžném. Koneckonců, statické Gung Gee je relativně málo náročné na prostor i při skupinovém cvičení. Pouze se nám nedostává čerstvého vzduchu, ale to je relativně bezvýznamná komplikace. Končíme po desáté hodině tak máme ještě i trochu prostoru na editaci fotek pro homepage nových stránek Hung Garu. 

Na oběd je smažený sýr a Ondra konečně nemá žádné výhrady k jídlu. Celkově se jídlo poněkud zhoršilo, ovšem v porovnání se Solitary pořád je to ještě skvělé. Odpolední pauza je poněkud kratší, protože nás čeká přezkoušení z opičí tyče. Je to nezbytný předpoklad pro postup do dalšího levelu – opičí tyče ve dvojici. Ondra válí jako bůh a sifu jej uznává za hodného k dalšímu postupu. Já nakonec prolézám s odřenýma ušima, ale také. Konečně mám otevřenou cestu k dokončení další sestavy. Je to asi logické, že  bychom měli postupovat nějakou logickou cestou k dalším metám. Někdy mám dojem, že mi nejdou ani základní techniky a hodnocení je kupodivu docela příznivé, jindy mám z cvičení skvělý pocit a sifu přitom najde spoustu chyb. No hlavní je, že se jde stále dál… A večer máme v kapse zase další kousek sestavy. 

Hůře dopadá Martin, který si v přátelském duelu se Zbyňkem asi odrovnal koleno. Snad to u něj nebude tak vážné jako jsem minulý rok skončil já. Koleno mne ještě občas zlobí a i po roce nemůžu dělat nějaké protahovací cviky do krajních poloh, jako dříve.