Kung Fu Blatiny 2010 - pátek 6.srpna

 

Prší a prší ale sifu velí k běhu za všech okolností. Pár jedinců chybí a ani se nedivím, protože jsem je slyšel ještě kolem půl páté, když pravděpodobně konečně usoudili, že je čas jít na kutě. Na ně se ale nyní čekat nebude. Je šestá hodina a tak vybíháme. Naštěstí přece jenom ne do kopce po promáčené louce, ale směrem na Krátkou po polní cestě rozblácené vytrvalým deštěm. Mladšímu osazenstvu sifu trasu nakonec přece jenom zkracuje a posílá je zpět, zatímco my ostatní pelášíme až do Krátké ke kravínu. Po návratu bychom potom mohli ždímat oblečení. Že zrovna poslední den musí být taková slota.

V plánu je cesta do tělocvičny po snídani a nezbytném osušení se. Ještě stíhám dokonce napsat i pár řádků a upravit pár fotek a již je čas na cestu do Sněžného. Jaké je milé překvapení, když si chystám věci, že déšť ustal a v údolí  a po okolních kopcích se jen líně válí mlha stoupající pomalu až do mraků. Dokonce se dere skrze šedou oblačnost i nějaký ten sluneční paprsek. Honem střihnout nějakou tu fotku a jde se na trénink dle původního záměru hnedle u chalupy.

Nakonec vychází vše naprosto skvěle. Stíháme téměř celý dopolední blok, mimo páky a k obědu je skvělé vepřové. Odpoledne se ještě doladí tyčka a Doy Chaak a dokonce je i čas na naši opičí tyč, i když kolena již proti některým pasážím protestují. Večeře je posunutá o hodinu a jsou skvělé bramboráčky a večer nás ještě čeká další oheň. Bohužel je Zbyněk již pryč (musel odjet za srdceryvého loučení se svými fanynkami již odpoledne) a jeho nástupci v hraní na kytaru jej zdaleka nenahradí. Dochází na ten Okoř a další profláknuté odrhovačky a tak se někteří raději utápějí v hektolitrech piva prokládajíc to něčím tvrdším. Ale je poslední večer tak ať. Budiž jim přáno. Já mám docela fajn náladu, příjemnou společnost a tak to neřeším. Dokonce dochází i na moje Rulandské bílé, které s Jarkou postupně pokoříme. 

Noční fight  s Jirkou je zajímavou tečkou za naším soustředěním. Ukazuje se, že kdo umí ten umí a ani nějaká ta kapka alkoholu na tom nic nemění. Proti Jirkovi je to bez šance.