Diskusní téma: Vraťte řidičáky

Datum: 17.05.2010

Vložil: Jan Rouzek ml.

Titulek: Re: Davat prednost pri vyjezdu z obytne zony??

Dobrý den pane Hovorko,

odpovím místo mého otce, který je nyní na několik dní mimo a je autorem tohoto příspěvku. Při psaní konzultoval tuto záležitost s profesionály z Autoškoly. Já jsem našel v pravidlech silničního provozu, že se jedná o paragraf 23, který je již výše a na který se opět odkazuji:

§ 23

Vjíždění na pozemní komunikaci

(1) Při vjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na pozemní komunikaci musí dát řidič přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech jedoucím po pozemní komunikaci nebo organizovanému útvaru chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty jdoucím po pozemní komunikaci. To platí i při vjíždění ze stezky pro cyklisty nebo z obytné nebo pěší zóny na jinou pozemní komunikaci.

Z uvedeného vyplývá, že pro obytnou zónu, i když je možná pozemní komunikací, platí toto pravidlo o přednosti vozidel, která jedou po pozemní komunikaci, která není součástí obytné zóny a tato na ni ústí.

Je to jen o pochopení textu ve vyhlášce. Nicméně jsem požádal o konzultaci opět učitele autoškoly, kterého považuji za větší autoritu než nás obyčejné řidiče, kteří si nemusíme být jisti při výkladu předpisů silničního provozu. Máte li autoritu jinou s jiným výkladem, rád jej zveřejním.

Tuto diskuzi si dovoluji přenést i na naše stránky, protože mi nejde o nějaké dokazování si kdo s koho (starousedlík či nový obyvatel) ale o to, aby moje děti až pojedou na kole k Vintrovně nebo od ní dolů, měly jistotu, že řidiči, kteří budou Popůvkami projíždět ctili výklad pravidel a nesrazili je v takovémto problémovém místě.


Zpět na diskuzi